UniBusiness Holding, a. s.

Přidat mezi oblíbené...
 
 
 Firma   Produkty   Služby   Galerie   Kniha otázek 
 
 
APP   TPR   Zámky   Turnikety   Skřínky   Systémy   SWM   Bienem  

Předmluva

BIENEM - neboli včelařský systém - je založen na principu sběru jednotlivých dat o včelstvech v čase, jejich následného přenosu na volený vzdálený server. Dále je možno data vyhodnotit a na základě těchto zjištění volit jednotlivé pracovní operace ve včelstvech. Tímto se šetří čas, náklady a včelař je schopen lépe racionalizovat kočovný způsob včelaření.

Popis produktu

Jedná se o kočovnou ocelovou žárově zinkovanou lavici pro umístění pěti nástavkových úlů typu Langstroth. Nedílnou konstrukční součástí kočovné lavice je pět profesionálních souprav pro měření hodnot. Měřící kočovná lavice BIENEM poskytne včelaři vzdáleně jednou denně soubor naměřených dat měřených v intervalu pěti minut. V těchto datech jsou zahrnuty: teplota vně i uvnitř úlu, vlhkost vně i uvnitř v úlu, hmotnost úlu (po odečtu hmotnost včel, zásob a vosku) atmosférický tlak vně úlu a světelnost (tj. jak svítilo slunce v průběhu dne na česno). Soubor těchto dat v kombinaci s krátkodobou předpovědí počasí v dané lokalitě stanoviště je dostačující k většině rozhodnutí při práci se včelstvy.


Kočovná lavice je konstrukčně navržena tak, aby se dala přemisťovat pomocí hydraulické ruky umístěné na nákladním voze a štosovat ve dvou vrstvách v případě umístění úlu langstroth o rámkové výšce 159 mm a umístění maximálně třech nástavků v jednom úlu.


Způsob měření a odesílání údajů:

Data jsou měřena pro každé včelstvo zvlášť v intervalu 5 min. Dále jsou data bezdrátově odesílána do modulu s dosahem 40 m. Tento modul je umístěna na stanovišti a jednou denně sebraná data odešle na volený vzdálený server.

Závěr

Největší výhody systému BIENEM oproti konkurenci jsou ucelenost celkového produktu, návaznost na konkrétní způsob včelaření, vzdálená, avšak kdekoli snadno dostupná databáze dat a přijatelná cenová hladina v poměru k návratnosti. Pro vývoj byl zvolen celosvětově nejuznávanější včelí úl Langstroth o rámkové výšce 159 mm a jeho konstrukce byla upravena tak, aby při kočování nebylo nutné úly jakkoli upevňovat. Pro vlastní včelaření byla jako jedna z mnohých možných vybrána Čermákova metoda, která je v kombinaci s BIENEM ideální volbou, nikoli však podmínkou. V závěru je nutno podotknout, že BIENEM je konkurenceschopný ideální nástroj včelaření ne příliš vzdálené budoucnosti.


 
Copyright © 2005 Unibusiness Holding, a. s. 114290 návštev (od 2007-01-15) >